Fogszabályozás menete
A fogszabályozás mára már egy teljesen korszerű eljárás lett arra, hogy az esztétikai és funkcionális szempontból deformáltnak tekinthető fogsorunkat helyrehozzuk.
Ha már felkészítetted magadat erre a műveletre akkor első lépésben egy személyes konzultációra lesz szükséged.
A személyes találkozó alkalmával a fogszabályozó szakorvos megvizsgál és tájékoztat arról, hogy ideális lenne-e a problémád ellen a fogszabályzás módszere.
Második lépésben egy teleröntgen felvételt kell készíttetned mely által egy pontos képet kap majd a szakorvos a fogaid állapotáról, elhelyezkedéséről. Ez alapján készítik elő a további lépéseket és segíti elő a precíz tervezést is a felvétel.
Harmadik lépésben a lenyomatvétel és a fotódokumentálás következik (ugye, hogy eddig nem is tűnik olyan vészesnek az egész?), amelyre azért van szükség, hogy a problémákat tökéletesen definiálja szakorvosunk.
Negyedik lépésben történik a kezelés módszerének és a fogszabályozó készülék típusának kiválasztása, amely lehet hagyományos rögzített vagy modern láthatatlan fogszabályozó is.
Miután elkészült a személyre szabott kezelési terv, közösen kerül kiválasztásra a módszer és a típus ami szerint végbe mennek majd a folyamatok.

(A kép illusztráció.)
Fogszabályozó típusok
A kiválasztott módszer és a fogszabályzó típusa az alábbi kritériumoknak kell megfeleljen:
- Tökéletesen megfelel esztétikai elképzeléseidnek, a megálmodott eredményt segíti elő 100%-ban.
- Anatómiai és szakorvosi szempontból is kifogástalan a művelet
- Alkalmazkodik az anyagi kereteidhez
- Figyelembe veszi elvárásaidat és illeszkedik a te időbeosztásodhoz.

(A kép illusztráció.)
Ötödik lépésben amennyiben nem szükséges fogak húzása, tömése, cseréje, megtörténik a fogszabályozó készülék felszerelése. A közösen hozott döntés alapján a szakorvos előkészíti és felhelyezi a fogszabályzó készüléket. Ezzel a kezelés első lépéséhez érkeztünk.
Mindezt követően a kezelőorvosodnak rendszeresen nyomon kell követnie, hogy hogyan alakul a fogszabályozásod menete, hogy minden követi-e az előre megírt terveket vagy esetleges változások léptek fel.
Általában egy fogszabályzó készüléket havi egyszer kell ellenőriztetni, ami azt jelenti, hogy ennyi időszakonként kell elmennünk a szakorvosunkhoz, hogy megvizsgálja a változást és finomhangoljon a készüléken.
Ami után letelt a kezelés teljes időtartama az úgynevezett retenciós fázis, vagy más néven utókezelés következik.
Amint lekerült a fix fogszabályzó, megkezdődik ez a fázis mely során legalább annyira komoly kell legyen a hozzáállásunk a fellélegzést okozó pillanatok ellenére, mint a fogszabályozás során.
A retenciós időszak általában másfél, két évig tart szóval nem hiába mondják azt a szakorvosok is, hogy ha ezt nem vesszük komolyan akár a fix fogszabályzós időszakunk is hatékonytalanná válhat.
A retenciós fázis egy retenciós készülék használatát vonja maga után, melynek fő szerepe, hogy nem hagyja elmozdulni a fogakat.
Fontos, hogy a készüléket mindig megtisztított fogakra helyezzük fel, mert bár levehetőek, igyekezzünk elkerülni azt, hogy felelőtlenül helyezzük fel fogsorunkra.
Magát a készüléket is tisztítani kell ezért erre is szenteljünk kellő figyelmet, fogkrémmel, fogkefével kell mosni majd langyos vízzel kell leöblítenünk.
Ezeket a készülékeket általában az első fél évben érdemes a nap 24 órájából minél többet használni, Csak étkezésekkor és fogmosáskor vagy egy fotó kedvéért vegyük ki.
A kezelés végefelé, ha helyzetünk engedi, akkor át lehet térni a kizárólag éjszakai viselésre, de általában a kezelés végéig napi minimum 20 óra hordás javasolt.
Láthatatlan fogszabályozó videó
(Videó forrása: Smilezor YouTube csatorna)
Tippek, tanácsok fogai, szeme, bőre és általános egészégégi állapotának megőrzéséhez.
Ezek a tartalmak csak általános tájékoztatásul szolgálnak. Kérjük, mindig kérdezze meg orvosát, fogorvosát arról, hogy Önnek milyen kezelés a megfelelő!
További cikkek
Fogászati CBCT
A fogászati komputertomográfia a hagyományos röntgen-átvilágítási technológia továbbfejlesztett változata. Ebben a cikkben a Dental-CT...
Arculattervezés praxisoknak
Modern praxismegjelenés online és nyomtatott felületeken. Az aktuális trendeknek megfelelő brand-del jobban elnyerheti páciensei...
Fog implantátumok
Az elvesztett fogakat többféleképpen pótolhatjuk és a mai orvos tudománynak köszönhetően a természetes fogunk helyett mára már olyan pótlékot...
Lézeres szemműtétek
A beavatkozás előtt mindenképp érdemes pár kérdésre választ adnunk valamint előkészüljünk. A legfontosabb az, hogy megértsük a látásjavító...
Csontpótlás fogimplantátumokhoz
A csontpótláshoz a fogbeültetés előtti periódusban szoktak folyamodni, amikor nincs rendelkezésre álló elég csontállomány amely biztosíthatná...

